Старух: Окупанти не випускають жителів Запорізької області, з 1 січня територію змогли залишити лише дві людини

Старух: Окупанти не випускають жителів Запорізької області, з 1 січня територію змогли залишити лише дві людини

Окупанти не випускають у бік України жителів тимчасово окупованої частини Запорізької області. З 1 січня цю територію покинули лише дві людини. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

"З 1 січня дві людини прийшли пішки (з окупованої території на підконтрольну Україні територію, - ред). Це літні люди", - зазначив Старух.

При цьому він наголосив, що окупанти взагалі не випускають людей з окупованих територій Запоріжчини.

Також Старух розповів, що росіяни змушують працівників Запорізької атомної електростанції до співпраці.

"Весь цинізм ситуації у випадку з Енергодаром пов'язаний з тим, що люди не можуть виїхати. Інакше не буде кому забезпечити стабільну ситуацію і запобігти можливим ядерним інцидентам. Росіяни цим користуються й роблять свою чорну справу", - розповів очільник Запорізької ОВА.

Крім того він додав, що на ЗАЕС й досі не працює жоден енергоблок.

"Ситуація на ЗАЕС без змін. Станція, всі 6 блоків, як не працювали, так і не працюють. І відповідно електроенергію отримують знову з енергосистеми України, щоб забезпечити холодний режим зупинки. Відповідно наші енергетики на місці працюють щоденно, ну а окупанти примушують колаборувати, примушують брати паспорти, підписувати угоди якісь там", - повідомив Старух.

Як раніше повідомляли "Ми-Україна", мер окупованого Мелітополя Іван Федоров заявив, що російські окупанти заборонили жителям тимчасово окупованих регіонів Запорізької області вільно пересуватися.

Головне