Словаччина передала Україні ще девʼять винищувачів МіГ

Словаччина передала Україні ще девʼять винищувачів МіГ

Словаччина вже передала Україні всі 13 обіцяних винищувачів МІГ-29. Після чотирьох одиниць, переданих у березні, решту 9 одиниць успішно переправили ЗСУ.

Про це повідомляє прес-слжуба Міністерства оборони.

"Ця передача була здійснена наземним шляхом з огляду на найбільшу можливу безпеку, знову ж таки величезна подяка всім залученим компонентам, тому що в таких випадках це справді важлива та складна логістична операція", – підкреслив міністр оборони Словацької Республіки Ярослав Надь.

Водночас він нагадав, що літаки МіГ-29 є суттєвою опорою для України в її захисті від російської військової агресії та у захисті людських життів. 

Нагадаємо, 22 березня стало відомо, що Словаччина зможе купити у США зі знижкою нові гелікоптери після передання Україні МіГ-29.

За словами голови Міністерства оборони Словаччини Ярослава Надя, у рамках угоди Словаччина заплатить 340 млн доларів протягом трьох-чотирьох років за пакет вартістю понад 1 млрд доларів. Решта буде покрита в рамках програми Сполучених Штатів з іноземного військового фінансування.

Він також зазначив, що угода включає деталі, навчання і більше 500 ракет AGM-114 Hellfire II.

“Ця пропозиція дуже вигідна і значно збільшить оборонний потенціал Словацької Республіки. Бойових гелікоптерів у нас зараз немає, тож це буде абсолютно нова боєздатність”, – написав міністр оборони країни.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Маляр розповіла, скільки всього українців звільнено з російського полону.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.