Будь-який мирний план, розроблений без України, неможливий, а "дух Анкориджа", про який говорить Москва, вже помер, якщо взагалі існував. Про це заявив глава МЗС України Андрій Сибіга.
"Росіяни люблять говорити про "дух Анкориджа". Як і з будь-яким духом, ніхто насправді не знає, що це таке. Але росіяни вірять у нього, і вони думають, що всі інші також повинні. Реальність ясно показує одне: якщо "дух Анкориджа" взагалі існував, то він точно зараз мертвий", - наголосив міністр.
За його словами, головний урок зустрічі Дональда Трампа і Володимира Путіна в Анкориджі полягає в тому, що жоден мирний план, створений без участі України, не може бути успішним. Сибіга закликав Москву припинити спекулювати на цій темі і перейти до предметних переговорів.
"Москва повинна перестати вірити в духів і натомість відповісти на серйозні пропозиції України сісти за стіл переговорів і припинити війну. Чим довше Путін відмовлятиметься прийняти реальність того, що він ніколи не досягне жодних цілей на полі бою, тим гірше буде для росії", - підсумував він.
Нагадаємо, поняття "дух Анкориджа" російське керівництво почала активно використовувати після зустрічі Трампа і Путіна на Алясці в серпні 2025 року. У Кремлі ним називали нібито досягнуте взаєморозуміння між США та рф щодо війни в Україні.
Як писав "Ми-Україна" раніше, США заперечили існування будь-яких домовленостей. Держсекретар Марко Рубіо заявив, що під час переговорів в Анкориджі "не було досягнуто жодної угоди щодо України", а лише озвучено окремі пропозиції. Після цього глава МЗС рф Сергій Лавров закликав Вашингтон "внести ясність" у свої заяви.