Сибіга повідомив про реформування МЗС: що зміниться

Сибіга повідомив про реформування МЗС: що зміниться

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підписав наказ про реформування зовнішньополітичного відомства. Про це він написав у Facebook.

За його словами, від 7 липня міністерство працює за оновленою схемою, яка враховує умови воєнного часу та кращі європейські і світові дипломатичні практики.

Він зауважив, що відновлено практику проведення Колегії та на першому її засіданні затвердили нову структуру МЗС. 

Реформування МЗС: Сибіга розказав про оновлння

 

Міністр підкреслив, що в минулому залишилися часи, коли у складі МЗС існував департамент із "роззброєння", натомість тепер створено Департамент міжнародної безпеки та оборони України, що відповідає сучасним потребам держави.

"Серед регіональних департаментів матимемо тепер перший та другий європейські, департаменти Латинської Америки та Карибського Басейну, Азії та Тихого океану, Близького Сходу та Північної Африки, Африки та регіональних африканських організацій. Це приведе структуру нашого МЗС у відповідність до європейських стандартів і практик", - йдеться у дописі

Управління США і Канади відокремлено від Латинської Америки,бо це окремий напрям роботи, який не можна "змішувати" разом з латиноамериканськими справами.

Відтепер у заступників міністра чітко визначені напрями діяльності: перший заступник, який куруватиме найбільш відповідальні напрями, заступник міністра з питань європейської політики, заступник міністра з міжнародної безпеки, заступник міністра з глобальних питань та публічної дипломатії, заступник міністра - CDTO з цифровізації.

Тепер спеціальний представник МЗС опікуватиметься виключно африканським напрямом. Близький Схід і Північна Африка (так званий регіон MENA) "відʼєднуються" в окремий департамент. За словами міністра, це виправдано як з огляду на обсяг роботи, адже разом ці регіони охоплюють понад 70 країн.

У структурі МЗС окремо створено управління, яке опікуватиметься недружніми країнами (росія, Білорусь та Північна Корея). Це управління зосереджуватиметься не на двостороннім відносинам, а на протидії загрозам.

Центральна Азія також винесена в окремий напрям.

Додатково запроваджується управління санкційної політики. Раніше це питання булло "розкидане" між різними депаратментами, але створення  структурного підрозділу дозволить консолідувати процеси та підвищити ефективність роботи. 

Крім того, у планах МЗС активніше займатися економічною дипломатією та відновленням країни. Відповідний департамент опікуватиметься відкриттям нових ринків, залученням інвестицій та міжнародної допомоги для відбудови України.

Також створюється спеціалізоване управління у справах НАТО.

"Це свідчення пріоритетності нашого шляху до вступу в Альянс. Раніше інтеграція до ЄС і НАТО була обʼєднана в один департамент ЄС і НАТО, так званий «ДЄН». Тепер у нас буде департамент Європейського Союзу та управління НАТО. Департамент працюватиме вже над безпосереднім вступом України в ЄС. Управління НАТО додасть нового імпульсу нашій інтеграції на шляху до повноправного членства в Альянсі", - заявив Сибіга.

Окрему увагу приділять українцям за кордоном - плануюють створити окремий департамент світового українства та гуманітарної співпраці. 

Департамент міжнародного права та міжнародно-правової протидії агресії сконцентрується на юридичному переслідуванні рф за злочини, скоєні проти України.

HR-напрямок у МЗС також змінюється - увага департаменту персоналу буде сфокусована на залучення нових кадрів та створенні мотивації.

"Нову роль та вагу в системі МЗС отримають Державна установа "Український інститут" і Дипломатична академія України імені Г. Удовенка, яку ми плануємо перетворити на повноцінний вищий навчальний заклад",. - додав Сибіга.

Також з’являться відділ кібердипломатії та сектор інновацій і штучного інтелекту. При цьому остаточно ліквідовано старий поділ на територіальні департаменти, позначені кодами 1ТД, 2ТД, 3ТД, 4ТД, 5ТД.

"В європейських зовнішньополітичних відомствах департаменти називаються змістовно, відповідно до назв регіонів. Тепер так буде і у нас — переходимо на європейську традицію", - пояснив голова МЗС.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, Європейський Союз готує найжорсткіший пакет санкцій проти росії з початку 2022 року

Головне