Санна Марін програла вибори у Фінляндії: хто стане новим прем’єр-міністром

Санна Марін програла вибори у Фінляндії: хто стане новим прем’єр-міністром

Парламентські вибори у Фінляндії завершились поразкою Соціал-демократичної партії, а відповідно і її очільниці - прем'єр-міністерки Санни Марін. Як пише Reuters, новим фінським прем’єром з великою долею ймовірності стане керівник опозиційної Національної коаліції Петтері Орпо. 

Попередні результати виборів показали, що партія Марін отримала 19,9% народної підтримки. Її обійшли опозиційна політсила на чолі з Орпо (20,8%) та ультраправа партія “Фіни” (20,1%). А отже, розподіл місць у парламенті буде наступним: Національна коаліція - 48 з 200 місць, “Фіни” - 46, соціал-демократи - 43.

Остаточні показники будуть оприлюднені 5 квітня. 

Водночас Орпо вже заявив про отримання ним мандату від фінського народу на формування нового уряду Фінляндії. 

"Ми отримали найбільший мандат", - наголосив він у виступі перед прихильниками, пообіцявши "виправити Фінляндію" та її економіку.

37-річна Санна Марін, яка є наймолодшим прем'єр-міністром у світі, вважається зразком для наслідування для прогресивних нових лідерів. Однак "вдома" вона зіткнулася з критикою за свої вечірки та держвитрати свого уряду, пише видання. Попри неабияку популярність серед фінів, особливо молодих, вона викликала невдоволення серед консерваторів через надто щедрі видатки на пенсії та освіту.

Нагадаємо, 10 березня Санна Марін приїздила до Києва. Разом з Президентом Володимиром Зеленським вона поклала квіти до Стіни пам’яті загиблих за Україну та вшанувала загиблого на війні Героя України Дмитра “Да Вінчі” Коцюбайла. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, на Університетській набережній у Санкт-Петербурзі стався вибух на “творчому вечорі” пропагандиста Владлена Татарського. В результаті 32 людини отримали поранення.

Головне