Протести у Франції: Париж тоне у смітті через страйк прибиральників 

Протести у Франції: Париж тоне у смітті через страйк прибиральників 

В Парижі на вулицях назбиралось понад 7 тис. тонн сміття через п’ятиденний страйк прибиральників. Протести у Франції спалахнули по всій країні у відповідь на намір влади підвищити пенсійний вік

Як інформує The Guardian, напередодні прибиральники вирішили продовжити свою акцію ще на п’ять днів. Так само в Парижі та околицях зупинили свою роботу сміттєспалювальні заводи. 

В МВС Франції доручили очільнику столичної поліції змусити прибиральників повернутись до роботи. Однак в процес втрутилась мерія Парижу. Її голова Анн Ідальго заявила, що “поки місто працює на власними рішеннями для невідкладних випадків, вона підтримує страйк проти пенсійних змін”. 

Заступник Ідальго Коломб Бросель наголосив, що будь-які спроби змусити прибиральників відновити роботу будуть розцінені “як посягання на конституційне право на забастовку”. 

Сміття в половині районів Парижу припинили вивозити та прибирати з 6 березня. Дещо полегшують ситуацію в столиці приватні компанії. 

Нагадаємо, пропозиція французького лідера підняти вік виходу на пенсій з 62 до 64 років та збільшити стаж для отримання повної пенсії викликав супротив місцевого населення. Протести у Франції тривають близько двох місяців.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Тайвань найближчим часом втратить одного зі своїх союзників – Гондурас обрав сторону Китаю. Президентка країни Сіомара Кастро оголосила про своє рішення налагодити тісні дипвідносини з КНР, що означатиме про розрив відносин з острівною державою.

Головне