Президент Бразилії, який пропонував пожертвувати Кримом, хоче бути посередником між Києвом та Москвою

Президент Бразилії, який пропонував пожертвувати Кримом, хоче бути посередником між Києвом та Москвою

Бразильський лідер Луїз Інасіо Лула да Сілва знову пропонує посередництво у мирних перемовинах між росією та Україною. Про свою готовність він заявив в ході зустрічі з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, пише Metropoles.

Да Сілва заявив, що він хоче знайти "золоту середину" для країн.

"Україна фактично не може змиритися з окупацією своєї території, вона має чинити опір. ЄС має рацію в прийнятому рішенні підтримувати Україну, а Бразилія та інші країни мають рацію в бажанні знайти золоту середину. Я думаю, що це можливо. Якби я не вірив, що це можливо, я б не брався за це", - зазначив він.

Президент Бразилії і до цього неодноразово закликав до створення групи країн, не залучених до війни, яка могла б виступати посередником у мирних переговорах, щоб покласти край конфлікту, і пропонував поступки з обох сторін. Одна з його ідей полягала у тому, щоб віддати Крим рф.

Цього разу він розповів Рютте, що його радник із зовнішньої політики Селсо Аморім відвідував Москву минулого місяця та провів зустріч з російським президентом Володимиром Путіним. 9 травня він прибув до України для розмови з українським лідером Володимиром Зеленським.

"Аморім дізнається, чого хоче Зеленський. Він уже знає, чого хоче Путін. Зараз час для дипломатії, а не для війни", - зазначив да Сілва.

Рютте, своєю чергою, заявив, що не повинно навіть мови бути про будь-які поступки, які стосуються суверенітету України.

"Нідерланди підтримуватимуть Україну стільки, скільки це необхідно", - наголосив він за підсумками зустрічі з бразильським лідером.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у “Дії” запустили програму компенсації за зруйноване житло “єВідновлення”.

Головне