Президент Бразилії обвинуватив у війні як рф, так і Україну та знову закликав до переговорів 

Президент Бразилії обвинуватив у війні як рф, так і Україну та знову закликав до переговорів 

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що рішення про початок війни нібито було прийнято обома країнами і наразі необхідні переговори між рф та Україною. Бразильський лідер вчергове виступив із пропозицією щодо створення групи країн-посередників, які не мають відношення до російсько-української війни, задля встановлення миру.

Про це пише Reuters.

"Я думаю, нам потрібно сісти за стіл і сказати: "Досить, давайте почнемо говорити", тому що війна ніколи не приносила і ніколи не принесе жодної користі людству",- наголосив він.

Бразильський президент розповів, що нині зайнятий збором групи лідерів, які "воліють говорити про мир, а не війну".

"Ми намагаємося сформувати групу країн, які не мають жодного відношення до війни, щоб поговорити з росією та Україною, а також зі США та ЄС, щоб переконати людей у тому, що мир є найкращим способом налагодити процес розмови", - підкреслив Лула.

Окрім того, глава держави заявив, що докладатиме зусиль, аби переконати країни, які постачають Україні зброю, припинити це робити.

Як відомо, президент Бразилії минулого тижня зустрічався зі своїми колегами з Китаю та ОАЕ. У КНР він намагався переконати Сі Цзіньпіня сформувати групу країн для посередництва у припиненні війни рф з Україною. Цю ініціативу серед західних лідерів привітав лише президент Франції Еммануель Макрон.

Сьогодні, 17 квітня, Лула у своїй країні прийматиме очільника російського МЗС Сергія Лаврова.

Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені опублікували знімки плазмового водоспаду на Сонці заввишки майже 100 000 км. Це приблизно у вісім разів більше, ніж діаметр Землі.

Головне