Правоохоронці викрили колишнього міністра на привласнені 5,6 млн грн грантових коштів

Правоохоронці викрили колишнього міністра на привласнені 5,6 млн грн грантових коштів
Фото: ОГП

Ексміністр охорони навколишнього природного середовища часів президентства Віктора Януковича разом зі спільниками незаконно заволодів понад 5,6 мільйонами гривень державного гранту.

Про це повідомили в СБУ.

Слідчі встановили, що колишній високопосадовець є одним із співвласників аграрного підприємства, яке отримало від держави грант, в якому кошти призначалися для закупівлі сучасного обладнання з виробництва комбікормів та створення нових робочих місць.

Однак фігурант разом зі спільниками замість реалізації проєкту привласнили державне фінансування та розподілили його між собою.

Щоб приховати незаконну оборудку, підозрювані подавали до державних органів неправдиву звітність. У документах вони зазначали, що нібито придбали необхідне обладнання та розширили штат працівників с/г підприємства.

Проведена судово-економічна експертиза підтвердила факти незаконного використання бюджетних коштів. Під час обшуків за місцями проживання та роботи підозрюваних у махінації осіб, правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та документацію з доказами незаконної діяльності.

В СБУ зазначають, що наразі підозри по справі вже оголошено самому ексміністру, його бізнес-партнеру та бухгалтеру підприємства. Їм інкримінують привласнення майна в особливо великих розмірах, службове підроблення та легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом.

Якщо прокурори доведуть вину фігурантів, то їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як писав "Ми-Україна" раніше, НАБУ та САП викрили заступника командира однієї з військових частин на Харківщині, який організував схему розкрадання військового майна на понад 350 млн грн.

Головне