Потьомкінський острів та Кінбурнська коса: в ЗСУ розповіли, під чиїм контролем вони перебувають зараз 

Потьомкінський острів та Кінбурнська коса: в ЗСУ розповіли, під чиїм контролем вони перебувають зараз 

Станом на середу, 11 січня, Збройні Сили України ще мають повного контролю ані над Потьомкінським островом, ані над Кінбурнською косою. Про це в ефірі “Ми-Україна” розповів  полковник, керівник об'єднаного пресцентру Сил оборони таврійського напряму Євгеній Єрін.

“На даний час, це стосується не тільки Потьомкінського острова, а це стосується всіх островів на цьому напрямку, що постійного контролю над цими островами - немає. Але вогневий контроль триває”, - пояснив він. 

За словам Єріна, що стосується Кінбурнської коси, більше її контролює російске окупаційне військо. Водночас завдяки вогневому контролю з боку Сил оборони України противник не має змоги розміщувати там великі групи солдатів. 

Інформація про нібито поверення під контроль України Потьомкінського острова почала активно поширюватись у мережі починаючи від 2 січня, заявилось навіть відео із встановленням на ньому українського стягу. Втім в ОК “Південь” назвали ці дані передчасними. 

Острів, який є одним з найбільших на Дніпрі, розміщується в дельті річки та ділить її річище надвоє. Лежить він всього за 5 км від Херсону та перебуває під російською окупацією з весни 2022 року.

Головне