Після Зеленського Ердоган обговорив з Путіним Каховську ГЕС

Після Зеленського Ердоган обговорив з Путіним Каховську ГЕС

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президеном рф Володимиром Путіним. Турецький лідер запропонував йому створити спільну комісію з розслідування подій на Каховській ГЕС.

Про це повідомила канцелярія президента Туреччини за підсумками його телефонної розмови з Володимиром Путіним. Як зазначається, під час розмови Ердоган наголосив на важливості того, аби "всебічне розслідування вибуху на Каховській дамбі було проведено таким чином, щоб не залишилося місця для сумнівів".

"Ердоган заявив, що може бути створена комісія за участю російських та українських експертів, ООН та міжнародного співтовариства, зокрема Туреччини, і що Туреччина готова зробити свій внесок у цьому контексті", – повідомила кнцелярія.

Крім того, турецький лідер обговорив із російським президентом реалізацію "зернової угоди". Він пообіцяв "докладати необхідних зусиль для встановлення справедливого миру".

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Лідери країн говорили про підрив Каховської ГЕС, який відбувся в ніч проти 6 червня. Як зазначається, під час розмови Ердоган заявив, що для детального розслідування вибуху на Каховській ГЕС може бути створена комісія за участю експертів обох сторін. Мова йде також про ООН і міжнародне співтовариство, включно з Туреччиною.

В Україні триває процес ліквідації наслідків підриву дамби на Каховській ГЕС. Очільник МВС Ігор Клименко розповів, що станом на 15:00 7 червня підтопленими є 29 населених пунктів. З вказаної кількості 19 – знаходяться на території, яку контролює Україна, решта – на окупованих росією.

Головне