Єрмак: Підрив Каховської ГЕС несе загрозу для ЗАЕС

Єрмак: Підрив Каховської ГЕС несе загрозу для ЗАЕС

Підрив росіянами Каховської ГЕС несе загрозу для Запорізької АЕС. Про це повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак у Telegram.

"Черговий воєнний злочин російських терористів. Президент збирає РНБО. Це екоцид", - наголосив він.

За його словами, росіяни відповідатимуть за можливе позбавлення питної води людей на півдні Херсонської області та в Криму, можливе знищення частини населених пунктів та біосфери.

"Також їх дії несуть загрозу для ЗАЕС. Влада працює, як центральна, так і регіональна. Безпека людей сьогодні - пріоритет. Маємо забезпечити покарання для ворога на міжнародному рівні", - зазначив Єрмак.

Нагадаємо, російські окупаційні війська здійснили підрив Каховської ГЕС. Уточнюються масштаби руйнувань. Із низки населених пунктів почали евакуацію мешканців.

“За п’ять годин вода досягне критичного рівня. Розпочалася евакуація жителів небезпечних районів, усі служби працюють. Прошу зібрати документи та речі першої необхідності та чекати на автобуси евакуації. Окремо звертаюся до мешканців Лівого берега. Прошу зробити все можливе, щоб убезпечити себе та врятувати своє життя . Негайно залиште небезпечні території”, – заявив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

У Міністерстві внутрішніх справ повідомили про список населених пунктів, з яких здійснюватиметься евакуація мешканців. Йдеться про села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у ніч проти 6 червня російські окупанти завдали нового удару по Україні крилатими ракетами. Усі 35 ворожих цілей знищила протиповітряна оборона.

Головне