Під Києво-Печерською лаврою відбулись сутички вірян з поліцією. Відео

Під Києво-Печерською лаврою відбулись сутички вірян з поліцією. Відео

Біля Києво-Печерської лаври відбулись сутички вірян з поліцією - правоохоронці намагалися зайти в одне з приміщень.

Про це повідомляють ряд ЗМІ.

Натовп парафіян УПЦ МП намагався штурмом прорватися до заблокованих приміщень лаври. Поліцейські почали відтісняти людей від одного з приміщень.

Парафіяни УПЦ МП заявили про те, що дії поліції незаконні. Під час сутичок із правоохоронцями парафіяни вибили двері в одному із корпусів.

Нагадаємо, комісія Мінкульту обстежила ще три приміщення в Києво-Печерській лаврі.

За словами міністра культури Олександра Ткаченка, двері будівель були замкнені, тому в присутності в.о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” за допомогою відповідних засобів технічні працівники забезпечили доступ комісії до зазначених приміщень.

“Зазначені об’єкти є пам’ятками архітектури національного значення та місцевого, складовими пам’ятки національного значення Ансамблю Києво-Печерської лаври та складовими об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Стан об’єктів видно на фото. Крім того, ознак вжиття орендарем протипожежних заходів не зафіксовано”, – написав він.

Уряд визнав розпорядження Кабміну України від 11 липня 2013 р. про безоплатну передачу будівель та майна Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі у користування УПЦ таким, що втратив чинність. УПЦ МП зобов’язали залишити територію Києво-Печерської лаври чи перейти до помісної ПЦУ.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, “Укрнафта” планує інвестувати у видобуток рекордні 5,5 млрд грн у 2023 році.

Головне