Перший витік секретної інформації Пентагону стався через два дні після вторгнення, - TNYT

Перший витік секретної інформації Пентагону стався через два дні після вторгнення, - TNYT

Військовий Національної гвардії ВПС Джек Тейшейра, який, ймовірно, зливав секретні документи Пентагону, почав розміщувати розвідувальні дані у лютому 2022 року. Це сталося одразу після повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це повідомило американське видання The New York Times. Як зазначається, користувач, чий профіль збігається з профілем Тейшейри, почав публікувати дані про військові дії росії в раніше невідомій чат-групі Discord. Вона була популярною серед геймерів соціальної мережі. Чат-група налічувала близько 600 учасників.

Ймовірно, що перший витік стався менш як через 48 годин після вторгнення росії до України.

"Бачив звіт Пентагону, в якому йшлося, що третина сил використовується для вторгнення. ... У мене є трохи більше, ніж інформація з відкритих джерел. Привілеї бути у розвідувальному підрозділі ВПС США", - написав користувач, який може бути Джеком Тейшейрою.

Деякі опубліковані розвіддані, можливо, передбачали розвиток подій на полі бою. 27 березня 2022 року користувач поділився секретною інформацією про виведення російських військ із Києва. Цю інформацію, як він сам написав, "знайшов на сайті АНБ".

"Деякі "великі" новини. Можливе заплановане відведення військ на захід від Києва, як і з інших місць", - написав він, а через два дні російські офіційні особи оголосили, що йдуть від Києва.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у США 14 квітня ФБР заарештувало чоловіка, якого підозрюють у витоку таємної інформації зі спецслужб США, що поставив Вашингтон у доволі незручне положення перед союзниками. Ним виявився 21-річний Джек Тейшейра – члена Національної гвардії ВПС США.

Головне