Пентагон закупить Україні установки Gepard на понад $118 млн

Пентагон закупить Україні установки Gepard на понад $118 млн

Міністерство оборони США уклало контракт із оборонною компанією Global Military Products для закупівлі та постачання Україні зенітних самохідних установок Gepard. Сума контракту - понад 118 млн доларів.

Про це повідомила прес-служба Пентагону.

"Компанія Global Military Products Inc. отримала контракт із твердофіксованою ціною на суму 118 375 740 доларів США на закупівлю та постачання 35-мм систем протиповітряної оборони Gepard", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, контракт виконуватиметься в Йорданії. Кошти на нього було виділено із "коштів на закордонні військові продажі (Ініціатива сприяння безпеці України) за 2010 фінансовий рік".

При цьому дата поставки в Україну установок Gepard намічено на 30 травня 2024 року.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки оголосило додатковий пакет допомоги Україні у сфері безпеки та оборони.  До нового безпекового пакету увійшла підтримка для Повітряних сил, які “мужньо захищають мирне населення та критично важливу інфраструктуру України на тлі постійних авіаударів рф”. Також до пакету увійшла артилерія, засоби протитанкової боротьби та боєприпаси, включаючи десятки мільйонів боєприпасів до стрілецької зброї, вартістю до 300 млн доларів.

Водночас Італія готує новий пакет військової допомоги для України. Це постачання озброєння має стати сьомим за рахунком. Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто обговорив питання військової допомоги Україні під час слухань у парламентському комітеті з питань контролю за спецслужбами. При цьому зміст його виступу – як і те, яку саме зброю Київ отримає від Рима – засекречений.

Головне