Пентагон уклав контракт на $27,1 млн на танки M1A1 Abrams для України

Пентагон уклав контракт на $27,1 млн на танки M1A1 Abrams для України

Американське оборонне відомство уклало контракт з місцевим виробником на 27,1 млн доларів на танки M1A1 Abrams для України. Договір підписано з компанією General Dynamics Land Systems (GDLS), йдеться у заяві на сайті Пентагону.

Про яку саме кількість бойових машин йдеться в умовах контракту не зазначається. Проте в документі вказано, що "роботи виконуватимуться в Лімі (штат Огайо) з очікуваною датою завершення 29 вересня 2023 року".

Гроші на M1A1 Abrams для України були виділені в межах Ініціативи щодо сприяння безпеці нашої країни. Нею передбачено укладання Пентагоном контрактів із виробниками. Виділення військової техніки, озброєння або боєприпасів з запасів Міноборони США ініціатива не дозволяє.

Нагадаємо, у березні ЗМІ дізналися, що дозволить пришвидшити постачання танків американського виробництва українським військовослужбовцям Збройних сил України. За їхніми даними, це стане можливо за умови відправлення в Україну старішої моделі Abrams – M1A1.

На початку квітня у Міноборони США заявили, що українські бійці “порівняно скоро” розпочнуть навчання на M1-A1 Abrams. У відомстві нагадали, що у Сполучених Штатах навчання пройшли вже понад 7000 українських військовослужбовців. Щодо танків Abrams, то США планують передати Україні 31 одиницю. Це дорівнює чисельності танкового батальйону.

Як писав “Ми-Україна” раніше, у ЄС виникла проблема зі спільною закупкою боєприпасів для України. Суперечки між країнами-членами Євросоюзу фактично поставили на паузу його реалізацію. 

Головне