Парламент Нідерландів виступив за передачу Україні ЗРК Patriot 

Парламент Нідерландів виступив за передачу Україні ЗРК Patriot 

Нижня палата двопалатного парламенту Нідерландів більшістю голосів проголосувала за передачу Україні зенітно-ракетного комплексу протиповітряної та протиракетної оборони Patriot. Про це пише місцеве видання NOS.

Під час обговорення рішення депутат від Народної партії за свободу та демократію (VVD) Петер Валстар згадав про нещодавню трагедію у Дніпрі, де російська протикорабельна ракета, влучивши у житлову багатоповерхівку, забрала життя понад 40 осіб. 

"Ви бачите, що Україна завжди повинна захищатися від ракет із росії. Patriot може відіграти тут важливу роль. Тож внесіть свій внесок", - наголосив політик.

В ході обговорення парламентарі також торкнулись питання, чи не спричинить рішення про передачу ЗРК Patriot послаблення власної повітряної оборони країни. На сьогодні на захисті неба Нідерландів працюють чотири системи ППО Patriot. 

Як писав “Ми-Україна” раніше, 17 січня президент Володимир Зеленський подякував прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте за намір передати Україні ЗРК Patriot.

Головне