Папа Римський закликав до "творчих зусиль" для встановлення миру в Україні

Папа Римський закликав до

Папа Римський Франциск під час візиту до Угорщини попередив про небезпеку зростання націоналізму в Європі. Він заявив, що прийняття мігрантів було б справжнім знаком християнства.

Про це повідомила інформаційна агенція Reuters. Як зазначається, Франциск зробив жорстку промову до угорських лідерів, включно з прем'єр-міністром Віктором Орбаном, який мав низку конфліктів з Євросоюзом. Франциск закликав відмовитися від "самореферентних форм популізму" і суто націоналістичних інтересів.

Франциск закликав повернутися до "європейської душі", про яку мріяли ті, хто заклав фундамент сучасної Європи після Другої світової війни, заявивши, що нації повинні "дивитися за межі національних кордонів".

"Виступаючи в день, коли росія завдала перших за майже два місяці широкомасштабних авіаударів по Україні, Франциск знову закликав до припинення війни і до "творчих зусиль заради миру", щоб заглушити "солістів війни", - йдеться в публікації видання.

Франциск також процитував слова святого Стефана, засновника християнської Угорщини в 11 столітті.

"Ті, хто визнає себе християнами, в компанії свідків віри, покликані свідчити і об'єднувати зусилля з усіма в культивуванні гуманізму, натхненного Євангелієм і рухатися двома фундаментальними шляхами: визнавати себе улюбленими дітьми Отця і любити один одного як брати і сестри", – промовив Франциск.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Папа Римський Франциск у п’ятницю, 28 квітня, прибув до Угорщини з триденним візитом. На місці понтифіка зустрічали міністр закордонних справ Петер Сійярто, угорський кардинал Петер Ердо та віцепрем’єр Жолт Шем’єн.

Головне