Обстріл Хмельниччини: росія вигадала фейк про високий рівень радіації в області

Обстріл Хмельниччини: росія вигадала фейк про високий рівень радіації в області

Російські пропагандисти запустили інформаційну-психологічну операцію, що на Хмельниччині зріс радіаційний фон через детонацію боєприпасів зі збідненим ураном. Про це заявили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Російська федерація масово почала розганяти дезінформацію і паніку після терористичного удару по Хмельниччині.

"Розгін почався через дрібні Тelegram-канали та пропагандистський Тwitter-акаунт. Заявили, що "у Тернополі та Хмельницькому пішли у хід тактичні ядерні боєприпаси або зі збідненим ураном". Також пропагандисти "переконували", що"після удару було знищено боєкомплект для танків Leopard та Marder", при цьому знову згадуючи про збіднений уран. Ввечері 14 травня пропагандисти підключили до розгону телеграм-канал російського "експерта" Рожина (833 тисячі підписників), який написав, що "після прильоту по складу боєприпасів спостерігається суттєвий стрибок рівня радіації. , - йдеться у повідомленні.

Насправді рівень радіації не перевищував норму. У Хмельницькій міській раді закликали не реагувати на провокації росії.

"Ці чутки не відповідають дійсності. Після невдалої спроби розігнати паніку, росіяни спробували закинути наратив про те, що "хоча радіаційний фон і низький, але наслідки ви відчуєте через декілька років". Загалом, пропагандисти за 14 травня створили на цю тему близько 200 повідомлень у відкритих тelegram-каналах. У Тwitter таких згадок російською було близько 50", - зазначили в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Як повідомляли “Ми-Україна”, якщо росія застосує тактичну ядерну зброю в Україні, країни НАТО долучаться до цієї війни

Головне