Нацбанк вдруге за два місяці оштрафував "Укрпошту": тепер на понад 2,5 млн гривень

Нацбанк вдруге за два місяці оштрафував
Фото: https://bank.gov.ua/ua/news/all/pravlinnya-nbu-priynyalo-rishennya-pro-chastkovu-zminu-rozpodilu-vertikaley-pidporyadkuvannya

Національний банк України застосував до АТ "Укрпошта" заходи впливу у вигляді штрафу в розмірі 2 544 900 гривень за порушення вимог законодавства.

Про це повідомили на офіційному сайті НБУ.

Відповідне рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайту платіжної інфраструктури НБУ у понеділок, 22 червня. Заходи впливу призначили за результатами інспектування компанії, яке тривало з листопада 2025 року по січень 2026 року.

Причиною накладення штрафу стали порушення чинних норм закону. Зокрема, інспекція виявила порушення у правилах ведення касових операцій та оформлення грошових переказів. Крім того, “Укрпошта” неналежно захищала фінансову таємницю клієнтів, а також припустилася помилок у правилах роботи з платіжними картками та терміналами.

Тепер "Укрпошта" зобов'язана сплатити штраф упродовж 14 календарних днів із дня доведення рішення комітету до відома компанії.

Окрім фінансового стягнення, Нацбанк видав компанії письмове застереження за порушення низки інших нормативно-правових актів, зокрема правил статистичної звітності. Центральний банк надав держоператору час до 30 вересня 2026 року для повного усунення виявлених порушень на платіжному ринку та недопущення їх у майбутньому.

Нагадаємо, 22 червня Нацбанк визнав гендиректора "Укрпошти” Ігоря Смілянського таким, що не відповідає вимогам щодо професійної придатності, які встановлені до керівника надавача фінансових платіжних послуг.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у травні  “Укрпошта" отримала штраф від НБУ в розмірі 1,7 млн гривень. 

Головне