NASA зафіксувало найбільший торнадо на Сонці: видовищне відео

NASA зафіксувало найбільший торнадо на Сонці: видовищне відео

Співробітники NASA зняли на відео величезне торнадо на Сонці, яке складалося з вихорів плазми. Зокрема, явище зафіксувала Обсерваторія Сонячної динаміки NASA, пише Futurism.

Торнадо виникло біля північного полюса і пройшло поверхнею Сонця. Воно складалося з бурхливих вихорів плазми неймовірної висоти. "Сонячний торнадо" відбувався протягом декількох днів, після чого розвіявся у хмару іонізованого газу.

"Цей стовп плазми, що обертається, висотою в 14 земних куль виливав на Сонці краплі розпеченого матеріалу розміром з Місяць. Я не можу уявити собі більш пекельного місця", - зазначив астрофотограф Ендрю Маккарті, який розмістив відео торнадо у Twitter.

Як відомо, висота цього торнадо на Сонці склала 178 тисяч кілометрів. Раніше вчені вже фіксували такі торнадо, однак тоді їхні розміри сягали 25-100 тисяч кілометрів.

Вчені наголошують, що для жителів Землі це торнадо  не несло жодної небезпеки, оскільки наша планета  знаходиться далеко від Сонця. А от для Місяця небезпека є, адже викинута плазма може досягти його поверхні.

"Після виверження торнадо пролетів над північним полюсом Сонця. До Землі чи будь-якої іншої планети він не наближався", - розповів космічний фізик з Університету Редінга Метью Оуенс.

https://twitter.com/AJamesMcCarthy/status/1637189824317894656

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у квітні в Україні буде декілька магнітних бурь. Вони трапляються з певною частотою щомісяця та зазвичай тривають від кількох годин до декількох днів.

Головне