Надувні HIMARS: Чехія розширила асортимент виробництва муляжів

Надувні HIMARS: Чехія розширила асортимент виробництва муляжів

Чеський виробник Inflactech Decoys, який спеціалізується на випуску надувних “приманок” у вигляді військової техніки, оголосив про розширення свого асортименту. Компанія на додачу до літаків, гаубиць та літаків, вироблятиме також і РСЗВ HIMARS

Про це пише Reuters. 

“Втрата танка або цінної ракетної артилерійської системи високої мобільності (HIMARS) американського виробництва може завдати менше шкоди армії, якщо ця зброя є дешевою надувною приманкою, розміщеною на передовій для обману противника”, - пише видання. 

Генеральний директор Inflactech Decoys Войтех Фрессер розповів, що наразі його компанія випускає понад 30 видів надувного озброєння. Муляжі виготовлять із синтетичного шовку. Окрім того, така “військова техніка” має тепловий слід, що дозволяє їй з’являтись на радарах ворога і таким чином обманювати розвідку. Надути одну таку одиницю техніки займає близько 10 хвилин. 

Ціна однієї такої приманки становить від 10 тис. до 100 тис. доларів. 

“Якщо ворог знищить обладнання нашого виробництва чимось, що в в чотири, а то й у 20 разів дорожче, то ви виграєте економічно", - підкреслив Фрессер.

Він додав, що після російського повномасштабного вторгнення його бізнес переживає справжній бум. Виробництво виросло “в десятки, а то й в понад 100%”. 

Куди саме йтимуть надувні приманки в компанії не розповіли. Рішення щодо цього ухвалюватиме уряд Чехії. Фрессер лише уточнив, що такими фальш-цілями його компанія могла б “підтримати країну-партнера, яка перебуває у скруті”. 

В чеському Міноборони це поки що не коментували.

Надувні HIMARS чеського виробництва

Як писав "Ми-Україна" раніше, посадовці США і ЄС провели зустріч з керівниками компаній  алмазної галузі щодо запровадження санкцій проти алмазної індустрії рф.

Головне