МЗС засудило продовження торговельних обмежень на імпорт агропродукції з України

МЗС засудило продовження торговельних обмежень на імпорт агропродукції з України

Міністерство закордонних справ засудило продовження торговельних обмежень на імпорт агропродукції з України в п'яти європейських країнах.

Про це повідомила пресслужба українського зовнішньополітичного відомства після заяви міністра сільського господарства Польщі про те, що його країна, а також Словаччина, Болгарія, Румунія та Угорщина підтримують продовження заборони на імпорт українського зерна. Йдеться про термін до кінця 2023 року.

"Вважаємо категорично неприйнятним продовження торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України після того, як 15 вересня сплине дія заборони Європейської Комісії", – йдеться в повідомленні. 

Відповідні заяви викликають повне нерозуміння щодо наміру додати до переліку заборонених до імпорту товарів та інших категорії української продукції, пише МЗС.

Такі односторонні обмеження не відповідають духу і букві Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС.

"Закликаємо керівництво Євросоюзу та причетні країни, деякі з яких отримали посилене фінансування відповідних секторів із європейського бюджету, знайти збалансоване рішення на основі законодавства ЄС та Угоди про асоціацію", – додали в МЗС. 

Нагадаємо, Польща закликала Європейський Союз надати кошти для посилення пропускної спроможності портів. Це потрібно для того, аби збільшити експорт української агропродукції Балтійським морем. Експорт українського зерна через польські порти в червні зріс до 260 тис. тонн. Це удвічі більше, ніж на початку цього року.

“Ми повинні допомогти Україні, і ми це розуміємо. Ми думаємо про будівництво портів, які будуть призначені лише для перевезення зерна – так званих агропортів”, — зазначив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Угорщина наполягає на продовженні заборони Європейського Союзу. Він стосується імпорту українського зерна до п’яти країни після 15 вересня. Угорщина готова знову запровадити національну заборону на імпорт, якщо ЄС не продовжить ембарго.

Головне