МЗС Молдови викликало посла рф після заяви Медведєва про те, що країни не існує

МЗС Молдови викликало посла рф після заяви Медведєва про те, що країни не існує

Міністерство закордонних справ і євроінтеграції Молдови викликало посла росії Олега Васнецова. Це сталося через неприйнятні висловлювання російських посадовців щодо країни.

Про це заявили у молдовському зовнішньополітичному відомстві.

"Міністерство закордонних справ та євроінтеграції не коментуватиме абсолютно неприйнятну мову заяв, які сьогодні зробили деякі російські посадовці, але ми наголошуємо, що посол російської Федерації в Молдові Олег Васнецов буде викликаний до міністерства для надання пояснень щодо заяв на адресу нашої країни", – йдеться в повідомленні.

У п’ятницю, 28 квітня, заступник голови Ради безпеки рф Дмитро Медведєв прокоментував заяву прем'єр-міністра Молдови Доріна Речана про заборону на в'їзд президенту рф Володимиру Путіну. Він заявив, що "такої країни вже немає", оскільки "її продали Румунії". 

Прес-секретар президента росії Дмитро Пєсков відреагував на заяву Медведєва. Він зазначив, що бачить "дрейф у бік поглинання з боку Румунії" і "свідоме урізання свого власного суверенітету".

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Міністерство закордонних справ росії оголосило персоною нон грата співробітника посольства Молдови у Москві. Відтепер рф закриває в’їзд кільком молдовським посадовцям за “антиросійські заяви”. Як зазначається, 25 квітня було викликано посла Молдови в рф Ліліана Дарія. Йому висловити “рішучий протест у зв’язку з недружніми щодо росії кроками офіційного Кишинева, що тривають”.

Молдовська влада також підписала рамкову угоду з грецькою державною компанією “DEPA Commercial” про постачання блакитного палива. Зазначається, що Молдова майже повністю залежала від російської газової компанії “Газпром” щодо імпорту газу.

Головне