Митрополиту Вінницьої епархії УПЦ МП загрожує 8 років за ґратами

Митрополиту Вінницьої епархії УПЦ МП загрожує 8 років за ґратами

Перед судом постане очільник Тульчинської єпархії УПЦ (МП) у Вінницькій області. Митрополит публічно виправдовує загарбницьку війну Росії проти України. Наразі обвинувальний акт направлено до суду.

Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України в Telegram-каналі.

"Митрополиту загрожує реальний термін покарання - до 8 років позбавлення волі. Як свідчать матеріали слідства, фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки, де закликав до захоплення влади та зміни кордону України", - йдеться в повідомленні відомства.

Крім того, на одному із сайтів РПЦ митрополит розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів. Під час обшуку за місцем проживання митрополита та у релігійних спорудах знайшли:

  • комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинних дій;
  • прокремлівські агітки та літературу.

Згодом експертиза вилучених матеріалів підтвердила факти незаконної діяльності єпископа.

Наразі дії фігуранта кваліфіковано одразу за чотирма статтями ККУ:

  • ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Головне