МОЗ розгорнуло в постраждалих регіонах інфекційні хаби

МОЗ розгорнуло в постраждалих регіонах інфекційні хаби

У постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС регіонах відкрили інфекційні хаби. Вони забезпечені швидкими тестами для діагностики холери. Звернутись можуть пацієнти з інфекційними хворобами.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України. Як зазначається, інфекційні хаби розгорнули у лікарнях на території Миколаївської, Херсонської та Дніпропетровської областей. У них будуть приймати пацієнтів з гострими кишковими та іншими інфекційними хворобами.

"У визначених медзакладах вже розгорнули додаткові ліжка для пацієнтів", - йдеться в повідомленні МОЗ.

При цьому зараз усі хаби отримали препарати, які необхідні для швидкої діагностики та лікування холери.

За даними МОЗ, епідеміологічна ситуація на постраждалих територіях наразі прогнозована та керована. На території областей, які зазнали підтоплення, посилено епідеміологічний нагляд.

В Одеській, Миколаївській і Херсонській областях було сформовано 38 точок моніторингу води поверхневих водойм вздовж річища та морського узбережжя.

Вода, яка централізовано подається або підвозиться населенню, а також бутильована вода, відповідає Державним санітарним правилам та нормам і є безпечною для споживання. Про це йдеться в підсумках проведених досліджень.

МОЗ розповіло, що за необхідності, якщо в Херсонській області бракуватиме медиків певної спеціалізації, залучатимуться спеціалісти з інших областей.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, після підриву Каховської ГЕС на узбережжі Чорного моря в Одеській області взяли проби води. Фахівці під час перевірки виявили сальмонелу та кишкову інфекцію.

За словами керівника департаменту екології, інфекцію виявили на пляжі Ланжерон, місті Чорноморськ і 16-тій станції Великого Фонтану. Населення регіону закликали не відвідувати узбережжя Чорного моря, а тим паче купатися. Крім того, варто відмовитися від вживання морепродуктів.

Головне