Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації удосконалений бронеавтомобіль "Гюрза-2", який отримав покращені характеристики прохідності, посилений захист екіпажу та можливість використання ПО зі штучним інтелектом.
Про це повідомила пресслужба МО.
У міністерстві зазначають, що модернізована автівка має посилену незалежну підвіску, нові шини підвищеної прохідності та збільшений дорожній просвіт до 380 мм. Також бронеавтомобіль здатний перевозити до 2,5 тонни вантажу та долати без дозаправлення до 1200 км, що значно розширює його можливості під час виконання бойових завдань.

Особливу увагу розробники приділили безпеці екіпажу та десанту, зокрема "Гюрза-2" обладнана круговим протиуламковим захистом, а також має протимінний захист рівня 3a/3b відповідно до стандарту STANAG 4569. Крім того, машина оснащена системами автоматичного пожежогасіння, нічного бачення та комплексом камер кругового огляду.
Серед нових технологічних рішень - можливість інтеграції програмного забезпечення зі штучним інтелектом, яке допомагає здійснювати моніторинг навколишньої обстановки та підвищує ситуаційну обізнаність екіпажу.
В МО наголошують, що модернізація бронеавтомобіля спрямована на підвищення його живучості, мобільності та ефективності під час виконання завдань у складних бойових умовах.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Міністерство оборони запускає нову платформу TrophyLab, яка надаватиме партнерам з усього світу доступ до технологій російської зброї.