"Маємо створити єдиний фронт проти Ізраїлю": Раїсі звернувся до мусульманських лідерів

Президент Ірану Ібрагім Раїсі останніми днями провів телефонні розмови з колегами з Сирії, Алжиру, Туркменістану та Туреччини. В ході перемовин він заявив, що "зараз як ніколи раніше існує нагальна потреба у співпраці мусульманських країн, щоб створити єдиний фронт проти Ізраїлю за визволення Палестини".

Як пише іранська агенція FARS, під час переговорів з турецькою стороною 7 квітня президент Реджеп Тайїп Ердоган сказав своєму колезі Раїсі, що "ісламський світ має бути єдиним проти атак Ізраїлю в Палестині". Іранський лідер вчергове наголосив на необхідності провести екстрене засідання Організації ісламського співробітництва (ОІВ) для обговорення шляхів протистояння "жорстоким діям ізраїльського режиму".

Того ж дня Раїсі провів бесіду телефоном і з президентом Туркменістану Сердаром Бердимухамедовим. Лідери обговорювали необхідність створення єдиного фронту проти Ізраїлю та торкнулись тем атак армії Ізраїлю по Лівану та Сирії.

9 квітня Раїсі говорив з лідером Сирії Башаром Асадом. Провідною метою обговорень стала ситуація в Ізраїлі та на палестинському напрямку. У повідомленні з канцелярії Асада вказано, що президенти обговорили "агресію ізраїльської окупації проти Аль-Акси", а також атаки Ізраїлю по Сирії. За даними офісу Раїсі, іранський лідер сказав своєму колезі, що "світ змінюється на користь осі опору" проти Ізраїлю, пише The Times of Israel. Їхня бесіда відбулась на наступний день після того, як з сирійської території із Сирії було випущено шість ракет у бік Ізраїлю.

Після Асада Раїсі подзвонив президенту Алжиру Абдельмаджіду Теббуну. Йому іранський лідер також запропонував сформувати єдиний ісламський фронт проти Ізраїлю, пише Ennahar Online. Теббун наголосив, що "ми зможемо невдовзі звільнити палестинський народ від злочинів сіоністів".

Як писав "Ми-Україна" раніше, у відповідь на ракетні удари по Ізраїлю з сирійської території ЦАХАЛ – ізраїльська Армія оборони – 9 квітня завдала обстрілу у відповідь.

Головне