Масові вуличні протести у Франції: чому страйкують транспортники та нафтовики 

Масові вуличні протести у Франції: чому страйкують транспортники та нафтовики 

Францію у вівторок, 7 березня, охопили масові вуличні протести. Вже вшосте з початку року страйкують працівники транспортної та нафтової галузей країни. Таким чином вони висловлюють свою незгоду з планом французького лідера Еммануеля Макрона підняти пенсійний вік до 64 років, пише The Guardian. 

Профспілки залізничників закликали зробити акцію безстроковою. Це, своєю чергою, може зупинити рух залізничного транспорту по всій країні, а також зачепити міжнародні маршрути. 

Постраждають також автобусне і авіасполучення. У зв’язку зі страйком авіадиспетчерів 7-8 березня буде скасовано щонайменше 30% рейсів. Ймовірно, виникнуть проблеми з постачанням продуктів до супермаркеті та сировини на заводи. 

До транспортників та нафтовиків приєдналася і частина освітян. Вони вирішили провести одноденну забастовку. 

Нагадаємо, наразі у Сенат Франції триває обговорення пропозиції Макрона підняти пенсійний вік з 62 до 64 років. Очікується, що воно завершиться до кінця березня. Громадські опитування показали, що лише 32% французів підтримують ідею президента.

Як писав "Ми-Україна" раніше, днями в іранській столиці та інших великих містах на масові протести вийшли стурбовані батьки. Суспільство сколихнули випадки з отруєнням школярок в десятках навчальних закладів по всій країні.

Напередодні духовний лідер Ірану – аятола Алі Хаменеї – вперше висловився щодо численних випадків загадкового отруєння школярок в країні, які почались торік у листопаді. Він заявив, що якщо слідство доведе, що всі випадки є наслідком навмисних дій, винних буде засуджено до смертної кари

Головне