Справа привласнення 40 млрд грн: головбуху "Укртатнафти" повідомили про підозру

Справа привласнення 40 млрд грн: головбуху

Одна з фігуранток справи про махінації в “Укртатнафті” отримала підозру. Йдеться про головного бухгалтера компанії, яка, ймовірно, брала участь у схемі привласнення 40 млрд гривень.

Про це інформує Служба безпеки України. 

Як зазначається, жінка намагалась сховатись від правосуддя на Закарпатті. Однак слідчі органи встановили її місце перебування. А у Дніпрі викрили приміщення, де зберігалась прихована бухгалтерія - з документами пов’язаних підприємств, печатками тощо.

“Серед іншого встановлено, що ПАТ "Укртатнафта" виробляло та реалізовувало пальне через мережу АЗС без сплати акцизного податку, хоча відповідне податкове навантаження закладалось у ціну для споживачів. Тож заборгованість по сплаті акцизу за даним епізодом становить 605 млн грн”, - вказано у повідомленні. 

Головному бухгалтеру "Укртатнафти" оголосили про підозру

Махінації в “Укртатнафті” та “Укрнафті”

1 лютого до будинку олігарха Ігоря Коломойського з обшуками прийшла СБУ.  Розслідування стосувалось махінацій в компаніях “Укртатнафта” та “Укрнафта”. 

СБУ та БЕБ викрили масштабні схеми привласнення 40 млрд грн в компаніях. Механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.

Відомо про документування 10 епізодів злочинної діяльності, серед яких:

  • виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, 
  • ухилення ними від сплати податків, 
  • створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, російське окупаційне військо практично упродовж усіє минулої ночі здійснювало хаотичний обстріл Херсона. Снаряди летіли по цивільній інфраструктурі обласного центру, включно з будинками містян, магазинами та складськими приміщеннями. Сталося три пожежі, одна з них в магазині "Епіцентр".

Головне