Парламент Литви пропонує запровадити кримінальну відповідальність за схвалення російської агресії

Парламент Литви пропонує запровадити кримінальну відповідальність за схвалення російської агресії

У литовському парламенті група від консервативної партії запропонувала ввести кримінальну відповідальність за схвалення чи заперечення російської агресії в Україні

Про це пише LRT.

У законопроекті пропонується додати слово "російський" до статті Кримінального кодексу Литви. Стаття передбачає відповідальність за публічне схвалення, заперечення або грубе приниження міжнародних злодіянь, злочинів, скоєних СРСР або нацистською Німеччиною. Наразі такі дії караються штрафом, обмеженням волі, арештом або позбавленням волі на строк до двох років.

“Метою законопроєкту є передбачення кримінальної відповідальності та інших заходів кримінально-процесуального характеру, пов’язаних з її застосуванням, для осіб, які публічно підтримують або заперечують чи грубо применшують агресію, вчинену росією проти України, окупацію її території (в тому числі Криму)”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

За словами ініціаторів, хоча російська агресія проти України не є прямим злочином проти Литовської Республіки або її громадян, наслідки цієї події для національної безпеки країни очевидні.

Нагадаємо, 2 травня Верховна Рада визнала політичний режим у росії рашизмом.

Автори законопроєкту пропонували назвати російський режим рашизмом, адже в росії формувалася неоімперська, тоталітарна диктатури. Вони наслідують найгірші практики минулого і втілюють ідеї фашизму та націонал-соціалізму в сучасній версії російського фашизму (рашизму).

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, 45-ий президент США Дональд Трамп у середу, 10 травня, не став говорити хто, на його думку, має стати переможцем у російсько-українській війні. Також він відмовився називати Путіна воєнним злочинцем, навіть попри факт видачі Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт російського президента.

Головне