Ляшко: До радіаційної аварії підготуватися неможливо

Ляшко: До радіаційної аварії підготуватися неможливо

До радіаційної аварії неможливо підготуватися і неможливо захистити від її наслідків все населення. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко в ексклюзивному інтерв'ю "Ми-Україна".

"Радіаційна аварія - до неї неможливо підготуватися так, щоб захистити всіх. Тому є ряд дій, які будуть вживатися органами державної влади для того, щоб захистити максимум людей, які попадуть в зону дії потенційно можливого терористичного акту, який може заподіяти російська федерація", - заявив Ляшко.

Разом з тим очільник МОЗу наголосив, що наразі неможливо спрогнозувати силу вибуху, який росіяни можуть вчинити на окупованій ЗАЕС.

"Не можна зараз прогнозувати, що допоможе (при аварії на ЗАЕС, - ред.), який буде вибух і інші речі. Бо коли стається терористичний акт, реагують якраз на наслідки цього терористичного акту. І є декілька алгоритмів. Ми говоримо, що є реактори, які на холодному (зупині, - ред.) працюють і є реактори, які працюють на гарячому. Тому коли ми говорили про холодне, зараз з'явилися публікації, що там не буде радіоактивного йоду. Але є гарячі реактори, в яких буде радіоактивний йод. Тому чітко треба слухати рекомендації. Якщо стається щось, то органи державної влади, в тому числі Міністерство охорони здоров'я вийде з певною комунікацією, що треба зробити першочергово", - зазначив міністр.

Крім того він додав, що наразі влада України тисне на міжнародних партнерів для того, щоб ті, зі свого боку, тиснули на російську федерацію і допомогли запобігти "будь-якому теракту російських агресорів на території Запорізької атомної електростанції".

Як повідомляли "Ми-Україна", в обласному центрі Запорізької області у четвер, 29 червня, стартували командно-штабні навчання на випадок підриву ЗАЕС, яка перебуває під контролем російської армії.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.