Латвія передасть Україні всі ПЗРК Stinger, які має

Латвія передасть Україні всі ПЗРК Stinger, які має

Латвія вирішила передати Україні всі наявні в країні переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger.

Про це повідомило видання LSM. Як зазначається, про таке рішення оголосила на засіданні Контактної групи з питань оборони України в п’ятницю, 21 квітня, міністерка оборони Латвії Інара Мурнієце.

"Латвія відгукнулася на прохання України про постачання систем протиповітряної оборони і вирішила передати Україні всі засоби ППО Stinger, які у нас ще є. Ми зробимо все можливе, щоб доставити їх в Україну якнайшвидше", – заявила голова оборонного відомства країни.

Крім того, Латвія продовжить втілювати програму підготовки українських військових.

"Нашою метою було подвоїти кількість українських солдатів, які пройшли підготовку в Латвії цьогоріч, якщо порівняти з 2022 роком. Зараз ми бачимо, що зможемо підготувати ще більше військовослужбовців Збройних сил України на різних рівнях. Упевнена, що до кінця року Латвія підготує майже три тисячі солдатів Збройних Сил України", – розповіла Мурнієце.

Крім того, латвійська міністерка оборони наголосила, що Рига разом із іншими своїми союзниками працює над новою ініціативою щодо підготовки солдатів Збройних Сил України в Латвії.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Латвія ухвалиkf рішення передати Україні вісім автомобілів, конфіскованих у країні у п’яних водіїв. Як відомо, автомобілі передадуть армійським частинам Міноборони України, Вінницькій клінічній лікарні та територіальному медоб’єднанню Куп’янської ради.

Також латвійські спортсмени не братимуть участі в Олімпійських іграх-2024 році разом із представниками росії та Білорусі. Це стосується того випадку, якщо на момент проведення змагань агресія в Україні продовжуватиметься.

Головне