Китай не готовий нарощувати закупівлі газу з рф: Bloomberg назвав дві головні причини

Китай не готовий нарощувати закупівлі газу з рф: Bloomberg назвав дві головні причини

В ході перебування в гостях у російського диктатора Володимира Путіна лідер КНР Сі Цзіньпін утримався від того, щоб запропонувати своєму колезі те, чого він чекав найбільше. Йдеться про зобов’язання суттєво наростити закупівлю газу з рф, пише Bloomberg.

Додатковий російський газ Пекіну не потрібен. Сі не готовий через нього потрапити під міжнародні санкції або стати залежним від ресурсу з рф, як це було з Європою.

“Відсутність прогресу в будь-яких великих енергетичних угодах — або в інших сферах економічного співробітництва — показала деяке вагання з боку Китаю щодо надмірного зближення з росією. Сі хоче уникнути більш суворих економічних санкцій, які можуть завдати шкоди економіці Китаю, - йдеться у матеріалі видання. 

Експерти переконані, що китайський лідер прагне зберігати баланс. Водночас вони зазначають, що з плином часу це йому вдаватиметься все важче.

“План Сі полягає в тому, щоб знайти баланс: Китай хоче, щоб рф вижила, але не хоче, щоб його вважали таким, що повністю що підтримує росію. Проблема полягає в тому, що якщо росія опиниться в невигідному становищі й потребуватиме економічної та військової підтримки Китаю, щоб вижити, що робитиме Китай? Тоді Китаю доведеться зробити більший вибір”, - зазначив Дуншу Лю, доцент, який спеціалізується на китайській політиці в Міському університеті Гонконгу. 

Видання пише, що Сі та Путін домовились про постачання з рф в Китай як мінімум 98 млрд кубів газу до 2030 року. Цей обсяг ушестеро перевищує торішні обсяги, які постачались в КНР трубопроводом, проте він суттєво нижчий за той,що рф продавала в Європу. 

Окрім того, Сі не дав Путіну ані чіткої згоди, або навіть натяку до мінімального прогресу в будівництві газопроводу "Сила Сибіру 2". За планом, цей магістральний газогін мав би з'єднати родовища в Сибіру та Сіньцзян-Уйгурський автономний район в КНР.

Сам Путін заявив після переговорів, що узгодив з партнером практично усі параметри цієї угоди. Однак Bloomberg наголошує на тому, що спільні заяви лідерів були набагато скромнішими.

Ще однією причиною, з якої Сі відмовився нарощувати обсягу закупівлі російського газу, стала ймовірність виникнення залежності від ресурсу з рф, з яким у свій час зіткнулась Європа. Китайський лідер не хоче "повторити європейські помилки надмірної залежності від рф".

"Якщо рф не зробить надзвичайно вигідну пропозицію, Китай може чекати скільки завгодно. Додатковий газ з росії не потрібен, особливо після економічного спаду, спровокованого карантином", – підкреслив старший аналітик Energy Policy Research Foundation, Inc. Батт Одгерел.

Як писав "Ми-Україна" раніше, внаслідок падіння доходів від енергоносіїв дефіцит бюджету рф у січні 2023 року виріс до позначки у 25 млрд доларів. Податкові надходження від нафти й газу у січні впали на 46% порівняно з цим же періодом минулого року

Головне