За останні роки американська авіабудівельна корпорація Boeing декілька разів була змушена ставити на паузу постачання свої літаків 737 MAX після дефектів у конструкціях, які послужили причинами смертельних катастроф. Цьогоріч авіаконцерн виявив ще одну нову проблему.
Як пише CNN, йдеться про неправильно виконані отвори в фюзеляжах літаків. Проблема була виявлена у 50 ще не поставлених клієнтам літаках.
Про дефект стало відомо від постачальника Boeing компанії Spirit AeroSystems, яка займається випуском фюзеляжів для літаків моделі 737 MAX.
"Хоча цей потенційний стан не є безпосередньою проблемою безпеки польотів і всі Boeing 737 можуть продовжувати безпечно працювати, наразі ми вважаємо, що нам доведеться провести доопрацювання приблизно на 50 непоставлених літаках", - вказано у повідомленні, яке голова підрозділу комерційних літаків компанії Стен Діл надіслав співробітникам.
Остання аварія на борту Boeing 737 Max 9 сталася 5 січня 2024 року. Того дня одразу після вильоту у зовсім нового літака вилетіла дверна заглушка (частина фюзеляжу, яка використовується як аварійний вихід), що, своєю чергою, призвело до неконтрольованої декомпресії. Екіпаж був змушений аварійно садити повітряне судно, на борту якого знаходився 171 пасажир. Минулось без постраждалих.
Проблеми з 737 Max у 2018 та 2019 роках закінчились двома смертоносними авіакатастрофами, внаслідок яких в цілому загинуло 346 осіб. Після аварій припинення експлуатації літака тривало упродовж 20 місяців.
Збитки Boeing за сотанні п'ять років через неспроможність поставити замовникам літаки складають 26,7 млрд доларів. Так, у січні два великі клієнти компанії - United Airlines та Southwest Airlines - заявили, що вже і не розраховують отримати замовлень на нові версії 737 Max.
Нагадаємо, 5 січня у США стратегічний бомбардувальник B-1B Lancer розбився під час спроби приземлення.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 31 січня літак F-16 ВПС США впав під час здійснення тренувального польоту біля узбережжя Південної Кореї. Пілот вижив.