Коронація Чарльза ІІІ: як пройшла церемонія і чому британська монархія змінилася назавжди

Коронація Чарльза ІІІ: як пройшла церемонія і чому британська монархія змінилася назавжди

Коронація Чарльза ІІІ ознаменувалася переходом британської монархії на рейки XXI сторіччя. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна" розповів кореспондент "Радіо Свобода" Олесь Ковач.

Зокрема, на церемонію вперше за всі часи запросили хор чорношкірих співаків, що є абсолютно кардинальним відходом від традиційних церковних гімнів.

Також про відхід від традицій свідчить і центральним момент коронації - до церемонії Вестмінстерське абатство прикрасили не у традиційний багряний колір. Коронація пройшла на синьо-жовтому килимі. При цьому частина гостей також обрала вбрання жовтих та блакитних кольорів. Зокрема, Джил Байден, дружина президента Сполучених Штатів Джо Байдена, прибула на церемонію зі своєю онукою Фініган вбрані в синьо-жовті кольори, що було виявом пошани до України.

Вшанувати нового короля на вулиці Лондона вийшли тисячі людей. Вони почали збиратися на вулицях за добу до церемонії, щоб побачити золоту карету з новим королем та королевою.

Однак не пройшла коронація Чарльза ІІІ і без неприємностей. Так, з самого ранку суботи у центрі Лондона республіканці, які виступають за скасування британської монархії, зібралися на мітинг. Згодом місцева поліція здійснила низку арештів, зокрема, лідера цього руху Грема Сміта, який був доволі гучним у своєму вияві неповаги.

Цікаво, що після коронації Чарльза ІІІ його дружина Камілла Паркер-Боулз має титул вже не королеви-консорта, як це було раніше, тепер вона офіційно королева.

Як повідомляли "Ми-Україна", Сполучене Королівство Англії, Шотландії, Північної Ірландії та Уельса офіційно отримало нового короля – Чарльза ІІІ.

Головне