Коли приїдуть БМП Bradley, чи будуть від США танки та скільки ЗСУ навчатимуться на Patriot - Пентагон

Коли приїдуть БМП Bradley, чи будуть від США танки та скільки ЗСУ навчатимуться на Patriot - Пентагон

Анонсовані в новому пакеті військової допомоги США бойові машини піхоти Bradley приїдуть в Україну “за декілька тижнів”. Тренувати українських воїнів на ЗРК Patriot США почнуть вже наступного тижня, розповів під час брифінгу речник Пентагону Пет Райдер.

Коли ЗСУ отримають БМП Bradley

"Що стосується БМП Bradley, ми розраховуємо на кілька тижнів. Ми продовжимо працювати так швидко, як тільки зможемо. Ми не збираємося оголошувати заздалегідь, коли саме ці системи надійдуть", - зазначив Райдер.

Він додав, що як тільки українське військо обіцяні машини отримає, то одразу покаже їх у дії. 

Тренування на ЗРК Patriot: коли розпочнеться, де та як проходитиме

Райдер підтвердив, що навчання для українських військових з використання системи ППО Patriot у США стартують наступного тижня. В тренуваннях участь візьмуть 90-100 бійців з України. Програма включає навчання з експлуатації системи, її підтримки та застосування. Як очікується, вона триватиме кілька місяців. 

"З точки зору того, як буде виглядати це навчання, воно буде складатися з навчання в аудиторіях, навчання на системах Patriot, а потім, звичайно, в симуляційній лабораторії, перш ніж вони фактично розгорнуть сили і засоби на полі бою", - розповів речник Пентагону.

Чи отримає Україна танки від США

В Пентагоні прямої відповіді на запитання щодо можливої передачі танків ЗСУ не дали. Райдер лише зазначив, що США " підтримують дуже міцний і постійний діалог з нашими українськими партнерами та міжнародною спільнотою, щоб подивитися, чого потребує українська безпекова допомога, виходячи з умов на полі бою".

Водночас він наголосив, що Вашингтон намагатиметься дати Україні озброєння не лише для захисту, а й для надання Силам оборони можливості деокуповувати свої території.

Як писав “Ми-Україна” раніше, адміністрація президента США Джо Байдена виключила ймовірність передачі танків  Abrams M2 в Україну. В Білому домі пояснили своє рішення “технічними причинами”.

Головне