Китай готує другий термінал для прийому підсанкційного газу з росії

Китай готує другий термінал для прийому підсанкційного газу з росії
Фото: ОГТСУ

Пекін готує другий імпортний термінал для прийому зрідженого газу (ЗПГ) з підсанкційного російського проєкту “Арктик СПГ-2”, аби суттєво збільшити обсяги поставок. 

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на власні джерела.

Новий морський термінал Лункоу у східній провінції Шаньдун уже готують до прийому перших партій енергоносія. Запуск об'єкта, яким керує державна компанія PipeChina, планують завершити до жовтня 2026 року, якраз до початку пікового зимового попиту.

Перша черга термінала в прибережному місті Яньтай здатна пропускати до 5 мільйонів тонн газу на рік. Крім того, за даними журналістів, росіяни та китайці вже обговорюють залучення ще одного додаткового майданчика в Даляні.

Досі Китай залишався єдиним відомим покупцем підсанкційного газу з цього російського заводу. Пекін приймав судна лише через один термінал - “Бейхай” у провінції Гуансі, який з серпня 2025 року вже оформив 41 партію ЗПГ (близько 2,6 млн тонн).

Новий логістичний канал має стати рятівним колом для російського проєкту вартістю 21 млрд доларів, який опинився під жорсткими західними санкціями. Кремль критично потребує цих потужностей через втрату європейського ринку та постійні удари по своїй нафтогазовій інфраструктурі. На тлі розширення співпраці російська компанія “Новатек” уже навіть активізувала набір персоналу безпосередньо в Китаї.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Вашингтон на 60 днів послабив обмеження проти Тегерана, офіційно дозволивши видобувати та продавати іранську нафту до 21 серпня включно.

Головне