Міністерство фінансів США офіційно дозволило видобуток, постачання та продаж іранської нафти строком на 60 днів – до 21 серпня включно.
Про це повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент.
Відповідне рішення ухвалили після дводенних двосторонніх переговорів між Вашингтоном та Тегераном, що відбулися у Швейцарії.
За словами очільника Мінфіну США, відомство видало тимчасову 60-денну генеральну ліцензію, дія якої завершиться наприкінці серпня, якщо сторони не домовляться про її продовження. Цьому кроку передувало зняття військово-морської блокади іранських портів та прибережних зон, яку Військово-морські сили США скасували.
У межах досягнутих домовленостей сторони взяли на себе низку зобов'язань:
- Іран погодився повернути інспекторів з озброєння Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на свої ядерні об'єкти;
- Тегеран гарантував безпечний, вільний та відкритий транзит для торговельних суден через Ормузьку протоку;
- США у відповідь тимчасово розморозили нафтовий експорт Ісламської Республіки.
“Ми продовжуємо робити світ безпечнішим і процвітаючим”, – написав Бессент.
Як писав "Ми-Україна" раніше, три саудівські танкери пройшли через Ормузьку протоку вже за кілька годин після того, як США та Іран підписали меморандум про припинення конфлікту.