Працівники ДБР завершили слідство у справі щодо катування чоловіка в одному з відділів РТЦК та СП Миколаївської області. Обвинувальний акт передали до суду.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
У 2024 році під час проведення мобілізаційних заходів до ТЦК доставили чоловіка, який виховує п'ятьох дітей та мав проблеми зі здоров'ям. Після проходження ВЛК його визнали придатним до служби.
Коли дві військові частини відмовилися приймати чоловіка через стан його здоров’я, посадовці ТЦК вирішили за будь-яку ціну виконати мобілізаційний план. Протягом дев’яти днів вони незаконно утримували потерпілого, зокрема в підвальному приміщенні, застосовуючи до нього фізичне насильство та психологічний тиск.

За дними слідчих, від чоловіка вимагали погодитися на проходження служби або підписати документи про відсутність претензій до працівників ТЦК. Відпустили його лише після того, як стали помітними наслідки побиття та численні тілесні ушкодження. Після звільнення чоловік звернувся за меддопомогою.
Внаслідок травм потерпілий отримав струсу головного мозку, перелом руки та ребра, множинні садна та інфіковані рани від зв’язування. Наразі обставини справи має розглянути суд.

На лаві підсудних опиняться т.в.о. начальника четвертого відділу Вознесенського РТЦК та СП Миколаївської області та двоє його підлеглих. Їм інкримінують катування та незаконне позбавлення волі, вчинені групою осіб (ч. 3 ст. 127, ч. 2 ст. 146 КК України).
Санкція статей передбачає покарання до 12 років позбавлення волі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, на Одещині ДБР затримало дев'ятьох учасників групи, які катували чоловіків у РТЦК.