Ізраїль та "Ісламський джихад" домовилися: в Газі почало діяти перемир'я

Ізраїль та

Перемир'я в Газі почало діяти, починаючи з вечора 13 травня. Спільного рішення Ізраїлю та угрупованню "Ісламський джихад" вдалось досягти за посередництва Єгипту, пише Reuters.

"У світлі угоди палестинської та ізраїльської сторони Єгипет оголошує про досягнення перемир'я між палестинською та ізраїльською сторонами. Обидві сторони дотримуватимуться режиму припинення вогню, який включатиме зупинку атак на цивільних осіб, знесення будинків, припинення нападів на окремих осіб одразу після набуття чинності", - вказано у тексті угоди між сторонами.

Видання зазначає, що вулиці Гази, які останніми днями були переважно порожніми, стали заповнюватися людьми.

Ізраїльська сторона офіційно підтвердила перемир'я у Газі та висловила вдячність Каїру за його зусилля.

"Тиша буде зустрінута тишею, і якщо Ізраїль зазнає нападу або погроз, він продовжить робити те, що він повинен, щоб захистити себе", - вказано у заяві прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху.

"Ісламський джихад" також підтвердив угоду.

"Ми заявляємо, що ми приймаємо заяву Єгипту, і ми будемо її дотримуватися, поки окупація (Ізраїль) буде її дотримуватися", — наголосив речник угруповання Дауд Шехаб.

Нагадаємо, Ізраїль у відповідь на обстріли 9 травня оголосив про початок операції під назвою “Щит і стріла”. Тоді армія країни атакувала об’єкти радикального палестинського угруповання “Ісламський джихад” та ліквідувала трьох його командирів:  Джихада Ганнама, Халіла Аль-Бахтіні та Тарека Іззелдіна. У завданні ударів взяли участь 40 літаків. Цілями були обрані 10 об’єктів з виробництва зброї та інфраструктури, а також військові об’єкти, що належать “Ісламському джихаду”.

11 травня армія оборони Ізраїлю прозвітувала про ліквідацію керівництва ракетних сил угруповання “Ісламський джихад”. Йдеться про вбивство командувача Алі Галі та його заступника Ахмеда Абу Даки.

Як писав "Ми-Україна" раніше, станом 14 травня кенійська поліція ексгумувала вже 201 тіло, розслідуючи справу проповідника, який наказав своїм вірянам морити себе голодом для зустрічі з Ісусом.

Головне