Ізраїль дав добро на продаж Україні систем протидії БпЛА, - Axios

Ізраїль дав добро на продаж Україні систем протидії БпЛА, - Axios

Міноборони та Міністерство закордонних справ Ізраїлю схвалили експортні ліцензії на продаж Україні систем радіоелектронної боротьби із безпілотниками. Системи захисту від дронів отримали право реалізовувати дві компанії Elbit і Rafael.

Про це Axios дізналось від власних джерел: трьох ізраїльських та одного українського чиновників. 

Це перший випадок з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну, коли ізраїльська сторона дала “зелене світло” на продаж оборонного обладнання Києву. До цього країна старалась не давати нам військову допомогу, аби не зіпсувати ізраїльсько-російські відносини та не зашкодити своїм безпековим інтересам в Сирії.

Влада Ізраїлю наголошує, що схвалення експортних ліцензій не свідчить про зміну політичного курсу. Вона пояснює, що такі системи мають виключно оборонний характер і не можуть завдати шкоди російським бійцям.

"Ізраїль допомагає Україні в оборонній та цивільній сферах. Кожен запит розглядається відповідно до політики експорту озброєнь до України", - пояснили в Міноборони.

Співрозмовники видання уточнили, що експортні ліценції були видані ще в середині лютого. Очільник ізраїльського зовнішньополітичного відомства Елі Коен повідомив про це Президента України Володимира Зеленського під час свого візиту до Києва 15 лютого

Українське джерело Axios розповіло, що нещодавно делегація з України їздила в Ізраїль для отримання докладної інформації про наявні системи захисту від дронів. Водночас жодної угоди щодо їх постачання ще підписано не було. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, від початку повномасштабної війни в України від рук російських загарбників загинуло щонайменше 464 дитини, ще 925 отримали поранення.

Головне