ISW: росія використовує релігію як зброю у війні

ISW: росія використовує релігію як зброю у війні

росія використовує релігію як зброю для дискредитації України на міжнародній арені. Вона також використовує її для інформаційних операцій на релігійному ґрунті для досягнення власних військових цілей. При цьому рф сама здійснює грубі порушення релігійної свободи на окупованих територіях України.

Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Як зазначається, рф може використати наближення православного свята Великодня 16 квітня, аби затримати український контрнаступ. Країна-терорист може закликати до припинення вогню з поваги до православної релігії, незважаючи на те, що сама не демонструє такої поваги до релігії на окупованих нею територіях.

"Російські релігійні переслідування, ймовірно, також є частиною триваючої російської кампанії культурного геноциду та етнічних чисток, спрямованої на знищення ідеї незалежної української нації та Православної церкви України", – йдеться в аналітиці ISW.

За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року російські солдати або окупаційна влада вчинили принаймні 76 актів релігійних переслідувань в Україні.

Крім того, російська влада закрила, "націоналізувала" або примусово перетворила щонайменше 26 культових споруд на підконтрольну Кремлю Російську православну церкву Московського патріархату, вбила або захопила щонайменше 29 священнослужителів або релігійних лідерів. Вона також розграбувала, осквернила або навмисно зруйнувала щонайменше 13 культових споруд на захоплених територіях.

Ці випадки релігійних репресій, ймовірно, не є поодинокими інцидентами. Можливо це все є частиною цілеспрямованої кампанії, спрямованої на систематичне викорінення "небажаних" релігійних організацій в Україні та просування Московського Патріархату.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, за даними ISW, окупаційне військо не змогло досягнути суттєвих успіхів на жодному з напрямків. Наразі наступ росіян згасає уздовж усієї лінії фронту.

Головне