Інформація про вибух складу боєприпасів зі збідненим ураном в Тернополі – фейк, – ОВА

Інформація про вибух складу боєприпасів зі збідненим ураном в Тернополі – фейк, – ОВА

Невдовзі після ракетних ударів по Тернополю мережею почали поширюватись чутки про радіацію. Радіоактивний викид нібито стався в результаті влучання російських снарядів у склад боєприпасів зі збідненим ураном у місті.

Очільник Тернопільської ОВА Володимир Труш ці дані спростував та заявив, що це "фейк москалів".

"Це фейк, який запускають люди, які працюють на москалів, щоб посіяти паніку. Можу офіційно сказати: жодні боєприпаси, збіднені чи ні, там не вибухали. Не допомагайте росіянам, не розганяйте це", - підкреслив голова місцевої ОВА.

Він наголосив, що проблем з екологічною ситуацією в регіоні немає .

"Екологічна ситуація зараз стабільна. Міг бути запах, коли гасили пожежу, оскільки горіли полімерні матеріали", – пояснив Труш.

Як відомо, аналогічна ситуація днями спостерігалась і щодо Хмельниччини. 13 травня окупанти вгатили по об'єкту критичної інфраструктури області. Росіяни відразу почали розганяти тему із начебто підвищеним радіаційним фоном, не обійшлось і без згадувань про снаряди зі збідненим ураном. Коли провокація не вдалась, фейкороби почали писати, що хоча радіаційний фон низький, "наслідки будуть відчутні через кілка років".

Як повідомляє Центр стратегічних комунікацій, насправді рівень радіації не перевищував норму. У міськраді Хмельницького наголосили, що "ці чутки не відповідають дійсності" та закликали ігнорувати провокації.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Велика Британія влітку розпочне навчальну програму для українських пілотів, що вони отримали базову підготовку з використання західної авіації.

Головне