Ігнат оцінив спроможності авіацийних сил України та росії

Ігнат оцінив спроможності авіацийних сил України та росії

Угруповання російських військ, яке атакує Україну з повітря, не зменшилося в кількості, хоча має нижчу якість у порівняння з початком повномасштабного вторгнення. Однак повітряні потужності України для відбиття атак досі занадто низькі.

Про це розповів речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна". За його словами, найбільший удар по авіаційним спроможностям окупантів було завдано на початку повномасштабної війни.

"Угруповання росії, яке атакує нас, на жаль, не зменшилося в кількості, але, ймовірно, зменшилося в якості. Багато сучасних літаків було знищено в перші місяці вторгнення, коли вони думали, що тут буде низька прогулянка в небі, але був серйозний спротив і Повітряні сили дали їм серйозний урок. Вони самі повірили у свою пропаганду про те, що ППО знищено, винищувачі і вся авіація знищені. Тоді основна маса і була знищена. У зведеннях ми бачимо, що зараз цей показник збільшується", - розповів речник.

Проте, Ігнат зазначив, що, на жаль, наразі у росії триває виробництво, і вони можуть поповнювати свою базу. Потенціал українського угруповання авіаційних сил становить 1:5 або 1:6. Це лише те угруповання, що атакує Україну.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, російська загроза стала причиною рішення Швеції, Норвегії, Фінляндії та Данії створити об’єднану протиповітряної оборони Північних країн. Відповідну домовленість у п’ятницю, 24 березня, підписали керівники Військово-повітряних сил чотирьох країни.

Головне