Гонщика Нельсона Піке оштрафували на майже $1 млн за расистські та гомофобні коментарі

Гонщика Нельсона Піке оштрафували на майже $1 млн за расистські та гомофобні коментарі

Легендарний автогонщик та триразовий чемпіон “Формули-1" Нельсон Піке отримав штраф у розмірі 5 млн бразильських реалів ($953 тис.). Його покрали за расистські та гомофобні коментарі на адресу його колеги - пілота команди Mercedes-AMG Льюїса Хемілтона. 

Як пише The Guardian, сплачені легендою “королівських автоперегонів” кошти підуть у фонди, які сприятимуть расовій рівності та боротьбі з дискримінацією ЛГБТ-спільноти. 

“Цей злочин є нестерпним. Тим більше коли йдеться про людину, таку ж визнану і шановану, як і сам підсудний”, — наголосив суддя Педро Матос де Арруда, який розглядав справу. 

Він додав, що суму компенсації було визначено, "щоб ми як суспільство могли колись звільнитися від згубних дій, які є расизмом та гомофобією".

В інтерв’ю в листопаді 2021 року Нельсон Піке використав португальську расову образу - слово neguinho - на адресу семиразового чемпіона світу, коментуючи аварію Хемілтона з Максом Ферстаппеном на Гран-прі Великобританії.

Згодом 70-річний Піке перепросив за свої слова. Водночас невдовзі після цього повторно використав гомофобні вирази стосовно свого колеги, описуючи Ніко Росбергу, як Хемілтон пропустив чемпіонат 2016 року. 

Хемілтон, який отримав почесне громадянство Бразилії у червні минулого року, є єдиним темношкірим гонщиком у "Формулі-1".

Як писав "Ми-Україна" раніше, воротар “Баварії” Янн Зоммер замовив вантажівку шоколаду для партнера з клубу Маттейса де Лігта. Це сталося на знак подяки за винесення м’яча з лінії воріт.

Головне