Гонка за місце наступного боса НАТО загострюється: жодних ознак переможця немає, - Reuters

Гонка за місце наступного боса НАТО загострюється: жодних ознак переможця немає, - Reuters

Північноатлантичний альянс докладає зусиль для того, щоб знайти нового лідера, який очолить блок після того, як чинний генсек Єнс Столтенберг піде у відставку. Як пише Reuters, гонка "загострюється", однак наразі однозначної згоди щодо потенційного наступника немає.

Столтенберг, після дев'яти років перебування на посаді очільника НАТО, піде з неї наприкінці вересня. Багато країн-членів альянсу воліють, аби питання щодо нового лідера було вирішено на саміті Альянсу в Литві в середині липня або навіть і раніше.

Таким чином у 31 країни блоку залишилось не так багато часу, щоб дійти згоди. Не виключено, що вони проситимуть Столтенберга залишитись на посаді на ще один термін.

"Той, хто візьме кермо влади у свої руки, зробить це в критичний момент, зіткнувшись із двома проблемами: зберегти єдність союзників у підтримці України та захиститися від будь-якої ескалації, яка може безпосередньо втягнути НАТО у війну з росією", - пише видання.

Серед ймовірних кандидатів, про яких згадують світові ЗМІ: глава британського Міноборони Бен Воллес, прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, прем'єрка Естонії Кая Каллас, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, віце-прем'єр-міністерка Канади Христя Фріланд, прем'єр Нідерландів Марк Рютте та прем'єр Іспанії Педро Санчес.

Видання зазначає, що по кожному з них є нюанси:

  • багато дипломатів вважають Воллеса малоймовірним претендентом на цю посаду. Проти нього також грає бажання вибрати жінку наступним босом НАТО;
  • Фредеріксен, своєю чергою, неодноразового говорила, що не є кандидатом, однак і не сказала, що не зацікавлена в цій посаді. Дипломати НАТО кажуть, що за лаштунками її кандидатуру серйозно розглядають;
  • Каллас деякі члени Альянсу вважають надто "яструбино" налаштованою проти рф;
  • Берлін хоче, щоб фон дер Ляйєн залишилася в ЄК;
  • Фріланд стикається з серйозними перешкодами як не-європейка з країни, яка вважається відсталою за оборонними витратами;
  • Рютте наполягає на тому, що йому не потрібна ця робота;
  • на Санчеса чекають вибори в його країні.

Reuters пише, що очевидна нестача кандидатів, які мають широку підтримку, підвищує ймовірність того, що термін повноважень Столтенберга буде знову продовжено. Сам чинник генсек НАТО говорив, що не збирається залишатися на посаді. Водночас він не заявляв, як відреагує на прохання піти на четвертий термін.

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулої доби, 26 травня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України поповнились ще 480 загарбниками.

Головне