Галущенко: Україна поставила крапку у монополії російського ядерного палива

Галущенко: Україна поставила крапку у монополії російського ядерного палива

Україна сьогодні поставила крапку у монополії російського ядерного палива. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".

За його словами, українські фахівці спільно з компанією Westinghouse вперше завантажили паливо власного виробництва в реактори.

"Сьогодні історичний день, історична подія. Тому що ми вперше завантажили паливо для 440 реакторів. Це паливо, яке було вироблено Westinghouse спільно з українськими фахівцями. І ключова подія не тільки тому, що це важливо для України, для атомної енергетики. Історичність цього дня в тому, що сьогодні ми поставили крапку, кінець монополії росії на цьому виді палива. Тому що до сьогоднішнього дня це паливо виготовлялося виключно росією і тому була відповідна монопольна залежність багатьох країн від росії. Сьогодні з цим покінчено", - зазначив Галущенко.

Разом з тим він розповів, що наразі Україна вже підписала документи на постачання цього палива до низки країн Європи.

"Ведеться відповідна робота, є вже підписані документи з цілою низкою країн. Це Фінляндія, Чехія, Словаччина. І далі ми будемо працювати, щоб взагалі замінити росію в цьому сегменті. Це дуже важливо не тільки з точки зору виробництва електроенергії. Це сильно пов'язано з питаннями санкцій проти російської атомної енергетики", - наголосив очільник Міненерго.

Як відомо, 10 вересня НАЕК "Енергоатом" отримав першу партію американського ядерного палива від компанії Westinghouse Electric Company.

Як повідомляли "Ми-Україна", майже половина виробництва електроенергії в Україні у липні надходила з відновлювальних джерел.

Головне