Франція і Польща переконують Німеччину передати Україні танки Leopard, - Politico

Франція і Польща переконують Німеччину передати Україні танки Leopard, - Politico

Франція спільно з Польщею непублічно намагаються переконати Німеччину розблокувати постачання Україні бойових танків Leopard 2. Франція також обговорює можливість передання українській армії інших танків.

Про це повідомляє американське видання Politico з посиланням на анонімного французького чиновника.

За його словами, Франція тисне на Німечччину, сподіваючись отримати згоду на відправку Leopard Україні напередодні франко-німецького саміту 22 січня, присвяченого 60-річчю підписання Єлисейського договору про партнерство.

"Українці справді хочуть отримати Leopard, тому що їх багато на складах по всій Європі", - пояснив він. Оскільки виробник танків - німецька компанія Krauss-Maffei Wegmann, їхнє відправлення в Україну вимагає дозволу на реекспорт від країни-виробника, тобто Німеччини", - підкреслює чиновник.

Публічно про тиск на Німеччину щодо танків говорила і Польща, чиї чиновники згадували про існування "коаліції країн", які мають танки Leopard 2.

Чиновник із Франції додав, що одним із елементів тиску на Берлін була заява президента Емманюеля Макрона про постачання французьких колісних танків: вона мала на меті "порушити табу (на відправку західних танків в Україну), щоб німці почали рухатися".

"Між Макроном та Зеленським є "змова", і вона (розмова) була частково інсценована, щоб зняти небажання США та Німеччини (щодо відправлення танків)", - додав він.

Також видання повідомляє, що Київ звертався до Парижа із проханням надати французькі бойові танки Leclerc. Це прохання вже розглядається урядом Франції, але там висловили застереження щодо їх ремонту та експлуатації, оскільки Leclerc вже знято з виробництва. Водночас Франція готова надати ці танки союзникам у НАТО замість техніки, яку передадуть Україні.

Головне