Експерт: F-16 можуть долетіти до Москви, а оскільки США і союзники не хочуть ескалації, то затягують з поставками

Експерт: F-16 можуть долетіти до Москви, а оскільки США і союзники не хочуть ескалації, то затягують з поставками

Оголошення про поставки Україні американських винищувачів F-16 може нічого не змінити, а лише призвести до загострення ситуації. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" в каналі "Ми-Україна" розповів політичний оглядач із США Дмитро Абрамсон.

"Оголошення про поставки F-16 може нічого не змінити, але може загострити ситуацію. Можливо тому ніхто не робить цього оголошення. Але при цьому, абсолютно тихо, крига зрушила, я не хочу давати оманливого оптимізму, але два пілоти українських прилетіли в Арізону для обговорення навчань саме на F-16. Для чого? Тому що американські пілоти, інструктори хочуть почати створювати саме зараз програму навчання", - зазначив Абрамсон. 

При цьому він висловив думку, що ці винищувачі союзники побоюються передавати Україні, адже вони можуть долітати до Москви, і це може призвести до ескалації.

"Завжди є фактор ескалації. І це не лише страх американський, а і координація з нашими союзниками. І зараз, мені здається, він відійшов на другий план, бо почала надходити бронетехніка, надходити танки. Це зараз не основна причина, але вона є, тому що F-16 може долетіти до Москви без проблем", - пояснив експерт.

Як повідомляли "Ми-Україна", найближчими днями Польща передасть Україні перші чотири винищувачі МіГ-29, повідомив польський президент Анджей Дуда.

Раніше підполковник Повітряних сил США у відставці Ден Гемптон, який носить титул “найсмертоноснішого пілота F-16”, завив про готовність взяти участь у захисті українського неба.

Головне